Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Slavnosti pivovaru ve Zhořelci

ZAHRANIČNÍ
10. 7. 2008 00:00 autor: tomas
Čtenářů: 4555 | Fotogalerie
Komentáře: 14
Zhořelec (Görlitz), hezké zachovalé historické a dnes už po období NDR úpadku, do krásy znovu opravené město, nacházející se asi 50km severně od Liberce, je s počtem cca 60 tis. obyvatel největším městem hornolužického kraje, kraje obývaného už po staletí významnou cca 60 tisícovou srbsky hovořící menšinou.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Jiří Kaňa
24. 7. 2008 20:06
Tak mě saské pivo zas trochu zklamalo. Nakoupil jsem v nápojce v žitavském TOOMu. Spousty značek piva, ale speciality téměř veškeré žádné. Jen masovky plus regionální produkce, která se ale jeví být zoufale podobná a hlavně spíš slabší.
Landskron Pilsener (4,8%) nic moc, trochu mdlé, nijak zvlášť nevybízí k dalšímu napití. Lausitzer Porter (4,4% alk.) z Löbau je příšerný tlamolep.
Od Landskronu je výrazně chutnější a pitelnější Extra Herb "Edel - Bitter", ten docela potěšil.
Příjemným překvapením pro mě byl pšeničný Landskron. Na tom jsem si vyloženě pochutnal. Není to náhodou někdejší Lausitzer Weisse?
Od: Jiří Jobánek
15. 7. 2008 20:04
No teda já žasnu. Nové pivní stránky!
A kvalitní, zajímavé pivní články! A vše od jednoho autora! A nádherné fotky! Doufám, že to stihnu vbrzku vše přečíst:-)) Držím palce. Vypadá to dost dobře.
Od: tomas
11. 7. 2008 21:53
No v Pirně jsem zatím ještě nebyl .Jen v Drážďanech ve 3 mini a tam mi chutnalo hodně. To žitavský jsem měl cca před rokem z patentní lahve ( pils) a byl výbornej.Letos jsem tam koupil lahev se stejnou etiketou , ale klasickou NRW a na ní napsáno vařeno v pivovaru Eibau.Pils nic moc a samotnej žitavskej restaurační pivovar myslím letos skončil.
Od: Jiří Kaňa
10. 7. 2008 23:01
Dotaz na autora - zdá se, že máte zmapované i Sasko, tak se chci optat, jak Vám chutnalo v minipivovaru v Pirně. (Mně teda skoro vůbec)
Co se týče Žitavy, tak na místním pivu (točeném, i v patentních lahvích) jsem si asi tak před pěti lety docela pochutnal.
Stránky : << 1 2
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2017 | Provozováno na RS MAXSOFT