Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Slavnosti pivovaru ve Zhořelci

ZAHRANIČNÍ
10. 7. 2008 00:00 autor: tomas
Čtenářů: 4707 | Fotogalerie
Komentáře: 17
Zhořelec (Görlitz), hezké zachovalé historické a dnes už po období NDR úpadku, do krásy znovu opravené město, nacházející se asi 50km severně od Liberce, je s počtem cca 60 tis. obyvatel největším městem hornolužického kraje, kraje obývaného už po staletí významnou cca 60 tisícovou srbsky hovořící menšinou.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Jiří Kaňa
13. 8. 2008 17:04
Teď si dávám Lausitzer Häuselbier (Pilsner) z Eibau. Pít se to docela dá.
Od: Tomáš Mach
24. 7. 2008 21:17
Ještě jsem zapoměl na Radeberger pilsner. Je to sice velkopivovar alá saská Plzeň , ale pivo mi chutnalo hodně. Je pravda , že sasko je ve znamení pilsnerů různý kvality a natrefit na něco speciálního je spíše vyjímkou. Speciál ze saska , kterej mi zatím chutnal asi nejvíc byl Gose v Lipsku. Skvělý pivo v krásným pivovárku. Na ten je potřeba zajet ale jen tam, což už je trochu z ruky.
Od: Tomáš Mach
24. 7. 2008 21:07
Mně ten Landskron pils chutnal moc , hlavně točenej. Že by to byla tentokrát nějaká slabší várka? S tím pšeničným nevím jak to bylo dřív , ale chutnalo mi taky hodně. Ten Lužický Porter je opravdu příšernej, musel jsem to vylít, protože se to opravdu nedalo polknout.Jinak souhlasím , že až na vyjímky je saský pivo spíše průměrný. Dost hrozný byl i pils z Plavna ( Plauen). Radši jezdím sem tam do Bavorska , kde je výběr oproti sasku nesrovnatelnej a tamní malý pivovárky obrážím rád. Mimochodem zrovna jsem pil lahvového Hostana -Hradní a byl jsem překvapenej jak to bylo výborný pivo.Jako bych pil pivo z petky natočený někde v minipivovaru. Asi nějaká nadstandardně podařená várka ? Nevím , protože naposledy jsem pil Hostana cca před rokem z plechu a byl to spíš podprůměr.
Od: Jiří Kaňa
24. 7. 2008 20:06
Tak mě saské pivo zas trochu zklamalo. Nakoupil jsem v nápojce v žitavském TOOMu. Spousty značek piva, ale speciality téměř veškeré žádné. Jen masovky plus regionální produkce, která se ale jeví být zoufale podobná a hlavně spíš slabší.
Landskron Pilsener (4,8%) nic moc, trochu mdlé, nijak zvlášť nevybízí k dalšímu napití. Lausitzer Porter (4,4% alk.) z Löbau je příšerný tlamolep.
Od Landskronu je výrazně chutnější a pitelnější Extra Herb "Edel - Bitter", ten docela potěšil.
Příjemným překvapením pro mě byl pšeničný Landskron. Na tom jsem si vyloženě pochutnal. Není to náhodou někdejší Lausitzer Weisse?
Od: Jiří Jobánek
15. 7. 2008 20:04
No teda já žasnu. Nové pivní stránky!
A kvalitní, zajímavé pivní články! A vše od jednoho autora! A nádherné fotky! Doufám, že to stihnu vbrzku vše přečíst:-)) Držím palce. Vypadá to dost dobře.
Od: tomas
11. 7. 2008 21:53
No v Pirně jsem zatím ještě nebyl .Jen v Drážďanech ve 3 mini a tam mi chutnalo hodně. To žitavský jsem měl cca před rokem z patentní lahve ( pils) a byl výbornej.Letos jsem tam koupil lahev se stejnou etiketou , ale klasickou NRW a na ní napsáno vařeno v pivovaru Eibau.Pils nic moc a samotnej žitavskej restaurační pivovar myslím letos skončil.
Od: Jiří Kaňa
10. 7. 2008 23:01
Dotaz na autora - zdá se, že máte zmapované i Sasko, tak se chci optat, jak Vám chutnalo v minipivovaru v Pirně. (Mně teda skoro vůbec)
Co se týče Žitavy, tak na místním pivu (točeném, i v patentních lahvích) jsem si asi tak před pěti lety docela pochutnal.
Stránky : << 1 2
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2018 | Provozováno na RS MAXSOFT