Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Valašské zastavení

DOMÁCÍ
11. 3. 2008 23:36 autor: tomas
Čtenářů: 8494 | Fotogalerie
Komentáře: 4
V kraji na slovenském pomezí se vždycky dařilo a i dnes daří především ostřejším nápojům, těm z přezrálých švestek především. Ať už z nejznámější vizovické Jelínkovské produkce či z bezpočtu malých domácích pálenic. Pivo, ale ani tady v kraji kořalek nikdy nepřicházelo zkrátka.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Tomáš Semrád
11. 11. 2008 20:29
Ještě malá poznámka k výrobnímu sortimentu brumovsko-bylnického pivovaru. Těsně předtím než uzavřel své brány si pamatuji, že byl snad prvním pivovarem u nás, který přišel na trh s "pivem" diesel neboli pivem s příchutí coly, což pro mě byla tehdy zcela nová událost. Pamatuji si, že se to prodávalo pod značkou Gerhard. Po něm to poté převzal uherskobrodský Janáček.
Od: Tomáš Semrád
9. 11. 2008 23:14
Mám takový pocit, že v tom horním patře už funguje penzion. Sice si tím nejsem 100% jist, ale když ne teď, tak časem určitě.
Od: tomas
9. 11. 2008 22:54
Ta návštěva u Valáška proběhla v létě 2006 a od té doby jsem tam v tom kraji nebyl. Pivo mi tenkrát chutnalo hodně, ale to prostředí restaurace tenkrát nic moc. Takže díky za čerstvou zkušenost.
Od: Tomáš Semrád
9. 11. 2008 22:13
Jo jo, je to tak. Dnešní Valašsko je pivovarským krajem osiřelým. Samozřejmě s výjimkou zmíněného Valáška a pak samozřejmě "holoubkovského" Bona. V hospodách vládne až na několik výjimek G, PU, Staropramen a Starobrno. Svého času, v polistopadové době, se pivo vařilo rovněž v minipivovárcích ve Slušovicích a Rožnově pod Radhoštěm, ale i tam to skončilo.
I já mám z letošního roku zkušenost se vsetínským Valáškem, bohužel ne tak pozitivní jako autor. Sice jsem ho neměl v čepované verzi, ale při jedné služební dubnové cestě z Ostravy jsem se tady zastavil pro jejich ležák ve 2 l PET láhvi, abych ochutnal. A musím říct, že mezi letos mými degustovanými minipivovary to byla největší slabota. Netvrdím, že by vyloženě nechutnal, to ne, ale na minipivovar jsem čekal něco poměrně výraznějšího a v porovnání se stejnou váhovou kategorií nebyl ničím zajímavý. To však vůbec nevadí, při nejbližší příležitosti ho zkusím znovu. A jen malá poznámka k poloze Valáška. Výpadovka na Rožnov to není zcela přesné označení, protože to by musel být někde při cestě směrem na Valašské Meziřičí. Spíše bych napsal, že se nachází při silnici ve směru na Rožnov, avšak vedoucí přes přehradu Bystřička.
Jo a mimochodem, dnes už má Valášek nový kabát, takže už vypadá zcela jinak než na fotce.
Stránky : 1
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2022 | Provozováno na RS MAXSOFT