Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Detail článku

Český pivní kaleidoskop

ZAJÍMAVOSTI
7. 4. 2008 00:00 autor: tomas
Čtenářů: 7900
Komentáře: 5
Výběr pivních zpráv a odkazů na zajímavé pivovarské stránky.

V Rychnově nad Kněžnou uvažují o obnovení vaření piva v bývalém Podorlickém Mikšově pivovaru. V areálu zatím funguje sodovkárna a pálenice (http://www.sodo.cz). 

Vydavatelství Libri připravuje na letošek druhý díl výborné publikace Pavla Jákla -Encyklopedie pivovarů ,tentokrát jižních čech. Povinná četba všech milovníků pivní historie (http://www.libri.cz/kniha.php?kniha=290).

V Hradci Králové se kdysi oblíbený Lev už několik let nevaří a pivovar je nově přestavěn na sídlo kraje (http://www.pivovarhk.cz). V areálu funguje nově pivovárek Rambousek, ale Eliščin ležák zatím bohužel není volně v prodeji a vaří se jen na objednávku (http://www.rambousek.wz.cz).

V podhradí hradu Křivoklát v objektu bývalých sklepů původního pivovaru, vážně uvažují o obnovení vaření piva. Existuje už zpracovaná projektová dokumentace (http://www.krivoklat.cz/krivoklatsky-pivovar/).

V Polné u Jihlavy byl nově zrekonstruován objekt bývalého měšťanského pivovaru zavřeného v roce 1950. Existoval již projekt na výstavbu pivovárku, ale nakonec se z důvodů nedostatku financí pivo vařit zatím nebude a objekt slouží k bydlení. Vybudován by měl snad jen nový hostinec s odkazem na Bohumila Hrabala, který jako dítě v pivovaru několik let žil.(vizualizace převzatá ze stránek firmy Omnia projekt).


 

Hezké fandovské stránky zaniklého pivovaru v Libochovicích (http://pivovar.libochovice.com/).

V Rochlově na Plzeňsku se renovuje objekt bývalého zámeckého pivovaru a měla by v něm vzniknout restaurace. Bude se vařit i pivo ? (http://www.rochlov.cz/index.php?page=pivovar).

Objekt bývalého Richtrova pivovaru v Praze-5 Motole, který byl ještě před pár lety ruinou obývanou bezdomovci, se po renovaci změnil v pěkný hotel. Vlastní pivo se ale nevaří a čepuje se Prazdroj (http://www.hotelstarypivovar.cz).

V Děčíně je v přípravě rekonstrukce areálu bývalého pivovaru na obchodní centrum, jehož součástí by měl být mimo jiné i nový malý pivovar a obnoveno tak vaření piva (http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&id=4736&type=1).

Hezké fandovské stránky bývalého chrudimského pivovaru. Kdysi výstavná budova a chlouba města u výpadovky na Slatiňany, je dnes naprosto trestuhodně zdevastovaná. Co dělají místní památkáři ? (http://www.chrudimskypivovar.kvalitne.cz/).

Další výborné fandovské stránky o pivovarnictví na Břeclavsku a hlavně o již zrušeném Břeclavském pivovaru vařícím svého času známé pivo Podlužan. Vzpomene si dnes někdo ještě ? (http://pivovarbreclav.com/).

Pivovárek Permon sídlící v Lomnici u Sokolova, by se měl postupem času přesunout přímo do Sokolova. Projektová dokumentace již existuje (http://www.jurica.cz/index.php?id_strana=1228).

Komentáře: 5      Zobrazit/Přidat

Informace k článku

Nejčtenější článek kategorie ZAJÍMAVOSTI:
Zářijová degustace

Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0.5
Hlasů: 3437

Kliknutím na zvolený počet hvězdiček hodnotíte článek. Dobrý článek = více hvězdiček a naopak.

1

2

3

4

5

  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2021 | Provozováno na RS MAXSOFT