Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Okolo Hradce

DOMÁCÍ
16. 7. 2008 23:47 autor: tomas
Čtenářů: 10536 | Fotogalerie
Komentáře: 15
Hradec Králové čas od času pravidelně vítězí v různých anketách o nejlepší české město k žití a já jsem se při své nedávné návštěvě města snažil přijít na to, jestli je i zajímavým místem k pití. Samozřejmě piva.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Karlos
25. 9. 2008 22:52
Protřelý "píárista" M.Slaný, pracující pro Litovel, se plete, když v článku z Profitu (Označení původu, viz Aktuality) tvrdí - zřejmě záměrně -, že „velké pivovary chmelový mok nevaří tradičním způsobem, ale urychlovací metodou.“ Tím vysvětluje i jejich averzi k označení České pivo, mající svůj „manuál“. Velké firmy ale nelze házet do jednoho pytle. I na pivovarském svazu se ví, a ví to bezesporu i M.Slaný, že zatímco třeba Budějovický Budvar (metodu HGB nepoužívá) České pivo hájil a prosazoval, Krušovicím a Prazdroji příliš "nevonělo". VB yť dnes budou tvrdit opak. Třeba je známý mail z loňského října, v němž jeden z mluvčích PP píše: „Taky jsem během jednání do zápisu uvedl, že Plzeňský Prazdroj nepodporuje v této fázi jednání jako prioritní komunikaci snahy o dosažení registrace ochrany zeměpisného označení České pivo“. Tak buďme rádi, že to České pivo máme.
Od: tomas
22. 9. 2008 12:10
Tak já se taky přidám z dotazem, jestli už je něco nového v Malšově Lhotě o které jste psal.
Od: pepa
21. 9. 2008 22:51
Pro Tiruze chtěl bych vědět kde berete ty informace které zde píšete?
Od: pepa
21. 9. 2008 22:44
Chtěl bych vidět ten nájem 30 000Kč
měsíčně za Hostinec u Hušků. Neblábol tady nesmysly.
Od: Milan
1. 8. 2008 14:35
Hezký článek, vzpomenul jsem na 90.léta, Hradecká 11%, 12%Lev, to všechno se běžně prodávalo v Praze Letńanech v nově vznikajících samoobsluhách a prodávalo se za 2,30 /11%/ s velkým úspěchem.
Od: Luděk
22. 7. 2008 14:10
to tiruz: Minipivovar pana Kubíka - to otevření letos je prosím pěkně přibližně kdy? :-) Pivovar je na té adrese a pivo se bude točit také tam? Koukal jsem do mapy, nejsa Hradečákem, kde to je, a adresa je kousek od hradecké hvězdárny a planetária (tam trefím). Pro přespolní třeba trolejbusem od nádraží ČD bez přestupu
Od: tiruz
21. 7. 2008 12:42
Na Novém HK- ulice Profesora Smotlachy a ulice Na Výsluní přesně na křižovatce.A co se týká toho nájmu-myslím si tak léto a konec jestli nájemce nedostane rozum-ale prý je na prachy(na první pohled se to při exkurzi nezdá).Nájemce a provozovatel pivovaru je p.Voltr a bydlí v tom baráku za hospodou.Hospoda samotná je pronajatá a nájemce si musí vše do hospody a okolí investovat sám.
Od: P*
21. 7. 2008 10:15
To Vám musím dát za pravdu !-)
Od: tomas
21. 7. 2008 07:38
Ještě k té Pivoňce. Myslel jsem to tak , že v čechách hodně chybějí klasický nápojový ( pivní)obchody jako jsou v německu. 2-3 v každým malým městě,s pestrým výběrem piva, s parkovištěm , kde zákazník s autem v pohodě zaparkuje a bere pivo klidně i po několika basách a kde tyhle obchody docela dost konkurují klasickým supermarketům. To ojedinělé pivní galerie typu Pivoňky nebudou a ani nemůžou. Proto to u nás v supermarketech vypadá s výběrem pivem tak zoufale.Chybí jim konkurence a jejich různý regálovný,reklamní a jiný poplatky malý pivovary platit nemůžou.V Pivoňce sice basu taky různým pivem naplním , ale běžnej průměrnej zákazník , kterej dělá obchodu hlavní obrat , pojede do supermarketu ,kde v pohodě zaparkuje, než aby kličkoval v uličkách centra.
Od: tomas
21. 7. 2008 07:15
Koukám , že znáte perfektně místní pivní scénu. Zmínil jste nový pivovar na Novém HK. Můžete napsat víc informací ( kdy se to chystá, kde přesně....)? Nevěděl jsem , že v Bělči má hospodu někdo jiný než pivovárek. Ten nájem je tedy hodně neadekvátní a skoro likvidační. Za tyhle peníze se pronajímají hospody v Praze , ale na malé vesnici ? To teda toho nájemce obdivuji.
Stránky : 1 2 >>
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2022 | Provozováno na RS MAXSOFT