Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Rohozecko

DOMÁCÍ
8. 6. 2009 22:23 autor: tomas
Čtenářů: 11270 | Fotogalerie
Komentáře: 4
Oblast Českého ráje není jen krajem oku lahodícím, ale dá se nazvat i rájem pivním. Rájem pivním tedy v českém měřítku, kdy se dá nazvat pivním rájem kraj, kde je narozdíl od jiných oblastí republiky relativně velký počet pěkných hospod s dobrým regionálním pivem.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: tomas
9. 6. 2009 09:31
Tak to mě překvapuje, že třeba Březňák má jen 3 měsíce. Myslel jsem že víc. Fakt je, že český lahvový pivo až tak často nekupuju a na trvanlivost moc nekoukám. Tak nevím co za tím je. Jiná technologie? Prazdroj má třeba nově místo pasteru mikrofiltraci tak to může mít třeba taky vliv. Jestli třeba nákupčí marketů nepočítají s tím, že málo známá značka bude ve skladech ležet delší dobu než třeba rychloobrátkovej Kozel a delší trvanlivost po míň známých pivovarech požadují. Nevím, to už jen spekuluju.
Od: Jiří Kaňa
9. 6. 2009 09:02
Jasně, ale třeba takový Zlatopramen nebo Březňák má trvanlivost 3 měsíce a v regálech je po celé ČR. Kozel a Prazdroj má půl roku a taky je všude. Skalák a Herold mají rok a nejsou (téměř) nikde :-(
Má to pivo šanci být pitelné po půl roce, nemluvě o týdnu před vypršením DMT?
Od: tomas
9. 6. 2009 08:53
No já to chápu tak, že když chtějí bejt v regálech a skladech marketů, kde takovou trvanlivost vyžadují, tak se tomu požadavku musí v pivovaru podřídit. Stejně jako třeba v Březnici a jinde i když je roční trvanlivost pro český trh nesmysl.
Od: Jiří Kaňa
9. 6. 2009 08:13
U Rohozce jen moc nechápu tu nesmyslně dlouhou dobu minimální trvanlivosti. Musí mít jedenáctka, a zrovna rohozecká, roční garanci? (možná je to jenom 9 měsíců, ale i tak je to strašlivě moc)
Stránky : 1
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2022 | Provozováno na RS MAXSOFT