Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Detail článku

V Dýšiné se točilo jedna radost!!

DOMÁCÍ
23. 6. 2009 08:05 autor: tomas
Čtenářů: 9311 | Fotogalerie
Komentáře: 0
Dýšinské pivní slavnosti pohledem spoluorganizátora.

Více než 2000 návštěvníků a přes 20 000 vypitých piv - takový je výsledek Dýšinských pivních slavností, které se uskutečnily 20. června na Plzeňsku. Akce, připravená výhradně pro malé nezávislé pivovary, jednoznačně potvrdila obrovský zájem nejširší veřejnosti o nové zajímavé druhy piv, vícestupňové speciály a pivní turistiku. Návštěvníkům se tu představilo celkem 18 pivovarů s více než 30 druhy piv, přítomni byly i zástupci Slovenska (Kaltenecker v zastoupení projektem Pivní cesty) a Německa. V soutěži o nejoblíbenější pivovar vyhrál železnorudský pivovar Belveder, druhé místo překvapivě - i když zcela zaslouženě - obsadil německý rodinný pivovar Falter z bavorského Regenu, na třetí příčce byl pivovar Platan.

Na akci nechyběla pšeničná piva, řada zúčastněných odjížděla zcela vykoupených - vypily se nejen sudy, ale prodávala se i lahvová piva a pivní sklenice. Z pultu stánku Pivních cest během krátké chvíle zmizela i polská piva, původně určená k ochutnávkám, a rovněž po slovenských výrobcích (Kaltenecker, Dobrovar, Steiger) se jen zaprášilo. Přítomné mile překvapila návštěva tak vzdálených pivovarů jako Opat z Broumova nebo pivovar Vyškov. Velmi populární byl pivovar Krakonoš, řada lidí se pochvalně vyjadřovala o zámeckém pivovaru v Chýši na Karlovarsku (zvláště chutnala jejich „vlajková loď" polotmavá dvanáctka Jantar), strakonický Nektar poprvé na Plzeňsku představil točeného Krále Šumavy, mimořádný zájem byl i o jejich kvasnicový ležák a polotmavý Klostermann.

Díky organizátorům z místního občanského sdružení Dopijem a jdem se tu představil Berounský medvěd, po dlouhých letech tu byl zas vidět havlíčkobrodský Rebel. Díky mediální podpoře Středoevropské informační a zpravodajské agentury o.p.s., která realizuje projekt Pivních cest, byla akce masivně probírána v regionálních sdělovacích prostředcích, a tak i když v tomto termínu byly na Plzeňsku a v západních Čechách další masové pivní akce (mistrovství světa v koulení sudů v pivovaru v Chodové Plané) či návštěvnicky oblíbená Bahna ve vojenském prostoru ve Strašicích na Rokycansku, stovky lidí směřovaly také do Dýšiné.

Organizátoři slavností si touto akcí dali velmi vysoký standard pro další ročník, který by měl být opět o předposlední červnové sobotě.

Václav Fiala

www.pivnicesty.eu

Fotogalerie:

stánek pivních cest
#1 - stánek pivních cest

Komentáře: 0      Zobrazit/Přidat

Informace k článku

Nejčtenější článek kategorie DOMÁCÍ:
Podzimní sklizeň

Příbuzné odkazy
Více z kategorie DOMÁCÍ
Hodnocení článku
Průměrné skóre: 0.1
Hlasů: 3536

Kliknutím na zvolený počet hvězdiček hodnotíte článek. Dobrý článek = více hvězdiček a naopak.

1

2

3

4

5

  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2023 | Provozováno na RS MAXSOFT