Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

AKTUALITY

V Chotěboři začnou vařit pivo
26. 1. 2009
t
V Chotěboři se začne vařit pivo. Hrubá stavba pivovaru už se rýsuje v místní průmyslové zóně. Havlíčkobrodští policisté dopadli dvě dvojice mladých lupičů. Chotěbořské učiliště získalo peníze pro žáky s poruchami učení.

Už zanedlouho by mohli lidé ochutnat nové chotěbořské pivo, které začne produkovat nový místní pivovar.

Pivovar má podle majitele, společnosti ROSS holding, produkovat typicky české pivo z českých surovin, vařeného dvourmutovým způsobem. „V současné době hledáme název pro značku piva, které se bude v pivovaru vařit,“ vysvětlila Zdena Stryková ze společnosti ROSS Holding.

Pivovar je momentálně stále ve výstavbě, ale majitel už začal s náborem osmi nových zaměstnanců. V pivovaru by mohl najít uplatnění obchodní manažer, sladovník ve výrobě piva, údržbář, účetní a laborantka. Se zahájením provozu počítají majitelé pivovaru v letošní jarní sezoně - pravděpodobně v dubnu či květnu.

„Chtěli bychom prodejem našeho piva zasáhnout letní sezonu 2009, která je obchodně nejatraktivnější,“ prozradila Stryková.

Pivovar roste v chotěbořské průmyslové zóně, na ploše asi čtyři tisíce metrů čtverečních. Dělníci nyní staví hrubou stavbu.

„Zima a velké mrazy teď neumožňují pokračovat ve výstavbě takovým tempem, jakým bychom chtěli,“ podotkla Stryková.

Moravský slad a žatecký chmel Pivo z Chotěboře se bude podle majitelů vyrábět výhradně klasickou českou technologií z moravského sladu, žateckého aromatického chmele a vody z Českomoravské vysočiny. Bude se prodávat filtrované a také nekonzervované, kvasnicové. Pivo bude kvašené v otevřených kádích a dokvášené v ležáckých tancích po dobu minimálně 30 dní.

Výsledkem má být pivo světlý ležák, tmavý ležák a speciální karamelové pivo a nealko pivo.

„Pivo bude zlatožluté barvy, vysoké plnosti, jemné hořkosti a výborné ulpívající pěnivosti. Na rozdíl od piv, které produkují velké nadnárodní společnosti, bude mít nové pivo charakteristickou plnost, říz a kvalitní pěnivost,“ slibují majitelé pivovaru.

Předpokládaná kapacita pivovaru je 10 tisíc hektolitrů piva za rok s možností rozšíření kvasných prostor na maximální kapacitu 25 tisíc hektolitrů piva za rok.

Chotěboř nemá v pivovarnictví téměř žádnou tradici, kdysi se tam pivo vařilo v malém. S projektem vzniku malého regionálního pivovaru v Chotěboři přišla společnost Pivotech, která byla založena anglickým podnikatelem v roce 2007 s cílem vybudovat tento pivovar.

Společnost zakoupila v Chotěboři pozemek a připravovala výstavbu. Vzhledem ke změně obchodní strategie, byla ale společnost Pivotech na začátku roku 2008 k prodeji. Loni v dubnu odkoupila stoprocentní podíl společnosti Pivotech havlíčkobrodská společnost ROSS Holding.

(Zdroj: iDnes.cz)

  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2024 | Provozováno na RS MAXSOFT