AKTUALITY
30. 9. 2013
t
Tento pátek a sobotu (4. a 5. října 2013) propukne na náplavce Rašínova nábřeží obnovený festival Pivo na Náplavce, tentokrát s přídomkem „reloaded“. Jak především Pražané vědí, původní festival na přelomu května a června 2013 „vypláchla“ povodeň a Pivo na Náplavce reloaded je tedy jeho náhradou. Program festivalu se však nijak výrazně nezměnil. Budete moci ochutnat na 70 druhů piva od 26 malých a mini českých pivovarů, zhlédnout ukázkové vaření piva na středověký způsob, případně ochutnat „Vltavského plavce“, 13° světlý speciál vyrobený a do lahví stočený speciálně pro tuto akci v objemu pouhých 200 litrů.
Na festivalu samozřejmě nepůjde jen o pivo, ale také o „pivní“ gastronomii. Můžete se těšit na sladkovodní i mořské ryby na špízu, na grilu či v kotlíku, kvalitní klobásky a sekanou, nakládanou a grilovanou zeleninu, kvalitní hamburgery, balkánskou pljeskavicu, pochoutky středomořské kuchyně, slané palačinky, vegetariánskou kuchyni, domácí smažené brambůrky, tlačenku s cibulí, gulášky, nakládané i krájené sýry a další lahůdky ladící s dobrým pivem.
Vstup na festival i muziku bude zdarma, protože se ale chceme vyhnout zbytečnému plastovému odpadu a navíc jsme přesvědčeni o tom, že dobré pivo patří do skla, podmínkou degustace piva bude zápůjčka/koupě našeho 0,3litrového džbánku. Na výběr budete mít hned ze dvou typů – jeden bude bez loga, budete si ho moci půjčit za 50 Kč a vrátit za 30 Kč (onen 20korunový rozdíl bude poplatek za umytí a zápůjčku), druhý pak s logem festivalového piva „Vltavský plavec“ a společně s festivalovým pivním táckem, propiskou a katalogem s přehledem a popisem prezentovaných pivovarů bude součástí tzv. degustačního setu, který bude nabízen za 200 Kč.
Na sběratele pivních suvenýrů bude pamatováno i v sobotu mezi 11. a 14. hodinou, kdy se zde uskuteční tzv. Pivní bleší trh. Součástí sobotního programu bude i tradiční farmářský trh, který se jako obvykle uskuteční mezi 8. a 14. hodinou nejen dole na náplavce u Vltavy, ale navíc bude rozšířen i o nabídku nahoře na Palackého náměstí.
Z živé muziky v pátek zažijete The Brownies, kteří pravidelně vystupují na trzích Jiřák i Náplavka, a legendárního Tonyho Ducháčka & Garage, sobotní program zase zpestří Laco Deczi & Celula New York a ze slovenského Zvolenu dorazí i ZVA 12-28 Band (výrazná blues-rocková formace). Oba dny zahájí kultovní DJs. V pátek přítomné návštěvníky bude swingovými a soulovými tóny provázet DJ Kid Dynamite (Tawatt DJs ) a v sobotu pak DJ Ollgoy (Tawatt DJs ). Oba dny bude moderovat Tomáš Grohregin.
Festival se uskuteční pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky. Farmářské tržiště Náplavka má záštitu starostky MČ Prahy 2 Jany Černochové. Další informace včetně detailního programu naleznete na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz nebo na facebookovém profilu FT Praha www.facebook.com/ftpraha.
Svou účast potvrdilo těchto 26 malých a mini českých pivovarů: Pivovary Lobkowicz – pivovary Černá Hora, Rychtář Hlinsko, Janáček Uherský Brod, Ježek Jihlava, Klášter Hradiště nad Jizerou, Vysoký Chlumec a Platan Protivín; Bakalář (Rakovník); Bravůr (Loučná nad Desnou); Břevnovský klášterní pivovar (Praha); Dudák (Strakonice); Ferdinand (Benešov); Chotěboř; Konrad (Vratislavice nad Nisou), Kounický pivovar (Kounice); Kozlíček (Horní Dubenky); MMX (Lety u Dobřichovic); Mostecký Kahan (Most); Permon (Sokolov); Plzeňský Pašák (Plzeň); Pivovarský dvůr Zvíkov; Primátor (Náchod); Starokladenský pivovar U Kozlíků (Kladno); U Stočesů (Rokycany); Všeradice; Zemský pivovar (Praha).
Tisková zpráva organizátora.
AKTUALITY
4. 10. 2022 Němý Medvěd v Brlohu
14. 9. 2022 Pivovar Hylváty
1. 9. 2022 Pivovar Mikuláš
14. 7. 2022 U Poupěte navazují na slávu největšího pivovaru v Brně
12. 7. 2022 Změna v Krnově, která má říz, z bývalého kluziště bude pivovar
5. 6. 2022 Pivovar Tahoun
27. 5. 2022 Drink For Ukraine
27. 5. 2022 Červnový festival Pivo na Náplavce představí přes 50 minipivovarů
25. 5. 2022 Nový Vinohradský pivovar
23. 5. 2022 Albert Michler Akciový Pivovar
NOVÉ KOMENTÁŘE
- 4.07.2024 11:29 Диплом &am...
- 30.06.2024 01:05 very nice put up, i definitely love this website, keep on it ...
- 25.04.2024 12:26 Hello, im noob :)...
- 18.03.2024 19:59 FlipBooks are a great addition to any passive income strategy. Becau...
- 18.03.2024 19:59 FlipBooks are a great addition to any passive income strategy. Becau...
- 18.03.2024 19:59 FlipBooks are a great addition to any passive income strategy. Becau...
- 18.03.2024 19:59 FlipBooks are a great addition to any passive income strategy. Becau...
- 14.03.2024 20:29 Jak by se dala zjisti pravost etikety ? nedavno jsem jednu sehnal ale...
- 20.02.2024 12:17 <Insane>Hack] Unique A.I. App Makes Us $635/Day https://www...
- 9.02.2024 17:19 https://labradoriki.ru/...