Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Hlavní město piva

ZAHRANIČNÍ
5. 5. 2008 21:34 autor: tomas
Čtenářů: 12878 | Fotogalerie
Komentáře: 3
Nebude řeč o Plzni, kde se titulem Hlavní město piva tak rádi sami v různých propagačních materiálech titulují a kde by možná byl výstižnější přívlastek-Rodné město Pilsu a když už tedy hlavní město, tak snad hlavní město pivní nudy nebo fádnosti. Tím skutečným pomyslným pivním hlavním městem je Mnichov.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Tomáš Semrád
22. 1. 2009 12:19
Díky za info. Jen drobný dotaz k tomu restauračnímu pivovaru Hacker Pschorr. Která piva se tam vaří, resp.,která prodávají?
Od: tomas
22. 1. 2009 10:55
Ale jo nějaký místa se najít dají, ale je toho jak šafránu a každej doveženej sud exotičtějšího piva do jedný hospody ve městě, se bere jako událost. S tím Hacker Pschorrem je to spíš jen takový připomenutí původního pivovarskýho místa a navíc to vlastní tuším Paulaner. Ono tam víc velkých pivovarů provozuje i minipivovary. Napadá mně třeba větší pivovar Hofbrauhaus z jihobavorskýho Traunsteinu, kterej vlastní hned několik malých minipivovarů. Škoda že se tím zatím neinspiroval někdo z velkých u nás.
Od: Tomáš Semrád
22. 1. 2009 10:34
Tome, díky za nádherně popsanou pivní mnichovskou rozmanitost. První a poslední odstavec článku je opravdu výstižně a trefně napsáno. Holá pravda, pod kterou se dá podepsat, tj. víc než trefný úvod a zároveň výstižný konec.
Na druhou stranu se už i v Plzni dají objevit zajímavé pivní punkty s nevšedními pivy (viz Purkmistr, Lautensakovský dům, Lochota) či přibývají místa, kde na čepu je něco jiného než obligátní duo G a PU.
Jinak ještě malý dotaz ohledně na fotce uvedeného restauračního pivovaru Hacker Pschorr. Jeho jmenovec už pivo nevaří, to se vyrábí jak je ve článku uvedeno v Paulaneru. Tak se chci jen zeptat zda to má být nějaké obnovení výroby tradiční značky v "malém měřítku"?
Stránky : 1
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2023 | Provozováno na RS MAXSOFT