Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Anna Fest na sklepním vrchu

ZAHRANIČNÍ
7. 2. 2008 23:49 autor: tomas
Čtenářů: 8069 | Fotogalerie
Komentáře: 3
Pokud se řekne bavorská pivní slavnost, automaticky se každému vybaví známý mnichovský Oktoberfest.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Petr Žalio
25. 7. 2008 21:37
Tak pravděpodobně jsem narazil na první pivní CZ stránky, které se také věnují, velmi objektivně a bez předsudků, i zahraničnímu pivovarnictví a dokonce velmi podrobně i tomu bavorskému. To je snad zázrak v té naší "kotlinové".
Dokonce se mi zde podařilo doplnit některé zajímavé info a postřehy, o kterých jsem dosud nevěděl. A to jsem si myslel, že už z Bayern pivovarnictví znám snad vše:))
Díky za vaše stránky!
Forchheimkellerberg jsem navšívil teprve na jaře na doporučení jednoho místního franckého nadšence, ačkoliv do franků jezdím 10 let. Je to úžasný keller les, ovšem musím souhlasit s kolegou J.J., že existuje ještě jeden - Kreuzbergkeller, nedaleko odsud. Není sice tak rozsáhlý,ale je útulnější, malebnější a klidnější. Také zde mají podstatně lepší nabídku pivovarů (sice jen ze 3, ale větší nabídka pivních druhů cc 10 typů piva) včetně nově otevřeného mini. Také chuťově jsou tato piva lepší, přece jen Forchheimská piva nepatří zrovna k tomu nejlepšímu ve francích:), ale zase to zachraňují piva z Buttenheimu. určitě přineseme nějakou reportáž z Kreuzbergkelleru. Chystáme se tam ještě o prázdninách.
Jinak jen tak dále, moc pěkné pivní stránky!
Od: tomas
20. 7. 2008 23:24
Kellerberg je opravdu unikátní místo . Nic podobného jsem nikde jinde neviděl a myslím že taková koncentrace krásných hospůdek, pivních zahrádek a výčepů na tak malém prostoru a navíc s výborným pivem se nikde jinde ani nenachází.
Od: Jiri.J
19. 7. 2008 10:13
Jenom bych doplnil. Pokud se vydáte do Forchheimu, tak si rozhodně prohlédněte i úžasné historické centrum, bylo by hřích je nevidět. A zrovna tak by bylo hříchem nenavštívit Kellerberg. V květnu tohoto roku zde stál, podobně jako všude ve Francích: 0,5l piva 1,70Euro za klasický ležák (Keller, Normal), Weizen cca 2,00Euro. Takže ceny solidní. Já osobně doporučuji vyrazit na Kellerberg dopoledne, kdy se "sklípky" otvírají, je ještě málo lidí a máte možnost si vše v klidu prohlédnout. Večer je atmosféra taktéž fantastická. Jsem obzvláště fanda piv z nedalekého Buttenheimu, oba pivovary z B tu mají několik nádherných výčepů. Prostě je to tu zážitek. Na přelomu července a srpna jedu nach Franken, rozhodně nevynechám další úžsný "Kellerberg" na Kreuzbergu a zkusím něco nafotit a napsat.
Stránky : 1
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2023 | Provozováno na RS MAXSOFT