Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Na bavorské univerzitní půdě.

ZAHRANIČNÍ
24. 1. 2009 00:00 autor: tomas
Čtenářů: 13734 | Fotogalerie
Komentáře: 18
Na bavorskou univerzitní půdu jsem nezamířil za vzděláním, ale se vzděláním ta cesta přeci jen něco společného měla a to konkrétně se vzděláváním v poznávaní dobrého piva.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: tomas
28. 1. 2009 10:45
to Zubr: To jak pivaři vymysleli chuť Pardála je spíš k zasmání. Klasická omáčka tamního PR oddělení. Je to práce jedný reklamní agentury, která se k tomu v jednom článku i přiznala. Maximálně jim dali s dotazníkem něco ochutnat.
Od: tomas
28. 1. 2009 10:39
to Jiri.J: Díky za informace, mě jenom přišlo divný, že ty piva měli prakticky stejný etikety a balení, tak jsem si říkal jestli nemají něco společnýho.
Od: Jiri.J
28. 1. 2009 10:39
Já si jsem jist, že to je jen jiné označení piva EKU Kulminator. Tato značka sice zmizela z trhu, ale před léty je nahradila EKU 28. To se vyrábí pokud vím pořád. Objem alkoholu a EPM jsou rozhodně stejné. Za ozkoušení rozhodně stojí. Je to skutečně lahůdka a tradiční produkt. Podle stránek www.kulmbacher.de. se vaří 28 a ne Kulminator. Osobně mám pocit, že v souvislosti s fůzí pivovarů v Kulmbachu se vaří bůh ví kde (jako u nás piva z produkce PU). Ale je vynikající. Zajímavé je, že v SRN na něj člověk nenarazí v Rakousích paradoxně jo.
Od: zubr
28. 1. 2009 08:14
Ostravský Bazal sice míří na tamní fotbalové fandy, v čemž je jiný, ale jinak je to jen kopie projektu, s nímž v roce 2007 jako první u nás přišel Budějovický Budvar. Takže jakýpak světový unikát! Budvar tehdy dal třem stovkám pivařů možnost podílet se na vývoji vlastního piva. To pak přišlo na trh pod značkou Pardál a dnes je 16. nejprodávanější značkou u nás. Což svědčí o tom, že šlo o projekt úspěšný, protože Pardál, o třetinu hořčí než klasická budvarská "desítka", si na trhu výčepních piv své konzumenty našel. Při stagnující domácí spotřebě na úkor konkurence. Je tedy jasné, že dobré příklady táhnou :).
Od: Jiří Kaňa
28. 1. 2009 08:08
Nějaké EKU 28 jsem viděl tuhle sobotu v Eurosparu v rakouském Freistadtu. Co je to za pivo? Na etiketě jsem se dočetl jen něco v tom smyslu, že se jedná o jedno z nejsilnějších piv na světě, což mě protentokrát ke koupi třetitnky za tuším 2,5 € nepřesvědčilo. Ale možná příště, když budu poučenější...
Od: Jiri.J
28. 1. 2009 07:20
EKU a Celbrator jsou zcela jiná piva. Celebrator je na rozdíl od Eku skutečně téměř černý (Alc. 6,7%Vol. Stamm. 18,5°.). EKU měl 28° a 11%alc., v barvě byl spíše měděné- pomerančové. V točené podobě mají Celebrator v Liebhard´s cca od října/listopadu. K dostání je v některých supermarketech, ale dal se koupit přímo v pivnici v kartonech po 4ks. Ještě se vaří Winter Bock (taky: Alc. 6,7%Vol. Stamm. 18,5°). který je téměř identický s Celebratorem (možná je to stejné pivo). Neměli jsme možnost je porovnat "vedle sebe". Oba doppelbocky jsou však naprosto dokonalé. Co nám uniklo je Ayinger Kerwa.EKU se už asi skutečně nedělá (na 90%), Kulbašské pivovaru se sloučily a značně zredukovali své původní portfolium. Je však sympatické, že pořád vaří styl Eisbock KULMBACHER-EISBOCK-Original Bayrisch Gfrorns
(Alc. 9,2%Vol. Stamm. 21%). Dřív se vařilo v jednou za 4 pivovarů, které v Kulmbachu byly-Reichelbräu a mělo 24%EPM a 11% alc. Jinak "Bavorské zamrzlé" je pořád fantastické!
Od: tomas
27. 1. 2009 22:44
Krásu místní pivovarský hospody a zahrady můžu 100% potvrdit, kvalitu piva taky, jen jsem nikdy ještě nenarazil na toho Celebratora a znám ho jen z jejich webovek. Asi je to jen zimní záležitost. Navíc mi ta etiketa a kozlík zavěšenej na lahvi nápadně připomíná pivo Kulminator. Kdysi snad údajně nejsilnější pivo na světě vařený v Kulmbachu, který popisoval Michael Jackson ve svý encyklopedii piva. Tam už se ale ten Kulminátor snad nevaří a Celebrator z Ayingu mi přijde podle etikety až moc podobnej. Nevíte o tom něco bližšího?
Od: Jiri.J.
27. 1. 2009 19:59
Pravda pravdoucí, návštěvu Ayingu by měl povině absolvovat každý milovník piva. Produkty za Ayingeru jsou přímo ukázkovými příklady bavorského piovarnictví. Pivovar nabízí všechny tradiční bavorské pivní styly. Skvělý pilsener, vynikající Hell i v nefiltrované podobě. Vynikající dortmunder. Fantastický tmavý ležák. Geniální pšeničná piva (od r. 2007 i weizenbock) a nepřekonatelný doppelbock Celebrator. Všechna nabízená piva jsou chutově naprosto dokonalá. Nejlépe navštívit Aying na jaře a piva ozkoušet v jejich zahradní pivnici Liebhard´s, prakticky na náměstí. Atmosféra úžasná, jídlo taky vynikající a pivo? To je naprosto nepřekonatelné!!! Pro mě je to jedno z nejkrásnějších pivních míst (alespoň v SRN)
Stránky : << 1 2
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2024 | Provozováno na RS MAXSOFT