Přejít na navigaci (přeskočit obsah)

Komentáře článku

Pivní smutek i radost

DOMÁCÍ
1. 6. 2010 22:35 autor: tomas
Čtenářů: 6479 | Fotogalerie
Komentáře: 70
Jako by těch špatných zpráv na poli průmyslových pivovarů nebylo za loňský a letošní rok přičiněním společnosti Heineken málo, tak přichází další Jobova zpráva tentokrát z teploučkých kanceláří pražského Ministerstva zemědělství.


Přidat komentář     Zobrazit článek
Položky označené symbolem * musí být vyplněny, jinak nebude příspěvek zapsán.
Jméno*  
Text*
Kód z obrázku:*Security Image
Od: Luděk
10. 9. 2010 20:41
Pivní muzeum v Dlouhé ulici, jdouce dnes "náhodou" okolo, mělo ještě ve 14 hodin zavřeno a uvnitř zcela pusto (míněn personál). Tak nevím...
Od: tomas
9. 9. 2010 15:51
moreli: V sobotu se snad taky budu vykulovat v Kostelci, ale ty Dašice mě každopádně taky zajímají. Když hospoda s pivovarem vznikne v bejvalým pivovaru tak je to ta nejlepší varianta.
Od: moreli
9. 9. 2010 10:01
Včera jsem se byl podívat v Dašicích. V 17.30 venku ještě pracovalo asi deset lidí. Do sklepní restaurace jsem se pochopitelně nedostal, ale celý areál vypadá z venku moc dobře. Co budou točit nevím, žádné logo, nic co by identifikovalo dodavatele piva. Vlastní pivo bude nejspíš hudbou budoucnosti. U otevření v sobotu nebudu, jedu se vykulovat do Kostelce, tak snad v neděli zajedu na jedno :-)
Od: Luděk
8. 9. 2010 17:35
to pechi a tomas: O žlutickém taky nic nevím. Co se zkusit zeptat v chyšském pivovaru - je to nedaleko? Prostějovský jsem sondoval v zimě v Infocentru a u kamaráda z města, když i tam probíhala v místním deníku soutěž o názvy piv. Taky nic. Nechávám tomu volný průběh.
Karlštejnské, od pana Chyby, by měli točit v okolních vesnicích a přímo v Karlštejně bude (je) jenom technologie. Tak mi to prezentoval pan Chyba vloni v září při Vinobraní. Letos tam jede Siki, třeba něco nového zjistí.
Včera jsem byl v Plzni ve Světovaru po hodně letech a teď, co jsme to Evropské hlavní město kultury 2015, možná ožije i díky dotacím jeden z plánů postavit v areálu bývalého pivovaru malý restaurační. Bylo by to hezký - ostatně, který pivovar v ČR je (i po tolika letech po zavření) v názvu linky MHD tramvaje č. 2? Ne jenom jako trolejbusová zastávka Gambrinus a U Prazdroje? :-) Staticky je díky použité konstrukci v dobrém stavu.
Od: tomas
8. 9. 2010 12:57
pechi: Tak o Žluticích se mi nic nedoneslo. Z poslední doby mám info o Prostějově, kde se na Plumlovský ul. chystá restaurační pivovar Hanák a o Karlštejně kde by mělo být taky něco ofiko.
Od: pechi
8. 9. 2010 12:14
Luděk a tomas: Sice je to kousek stranou od Rochlovů a Úlic, ale v pondělí mi někdo v hodpodě říkal, že se chystá novej pivovárek ve Žluticích. Má to být už ve stadiu finálních prací. Víte k tomu něco bližšího?
Od: tomas
7. 9. 2010 22:57
Luděk: Jo, na zámku se bydlí, ale na opravu zdevastovaný budovy pivovaru těžko budou mít potřebný miliony. Původní sladovna je aktuálně ale na prodej, tak třeba to někdo časem opraví.
Od: Luděk
7. 9. 2010 22:21
O Úlicích (bacha, množný číslo, sic Tě domorodci při příští návštěvě poženou :-) ) vím jen to, že v restituci byly vráceny potomkům (sourozencům) Macenauerovým. Pan Bedřich je známý dirigent v Plzni a paní Emma (provdaná Srncová) známá výtvarnice v Praze a mám za to, lépe řečeno - mám takový dojem, že nemají obchodního ducha, oni ani jejich děti, takže na rozdíl od Rochlova se tam veskrze nic neděje. Anebo jsou cena a stav objektu takové, že je to neprodejné.
Od: tomas
7. 9. 2010 19:54
Luděk: Může to trvat i dýl, ale snad se toho dožijem a hlavně je důležitý že ten areál znovu žije a dál nepustne jak vedle v Úlici a jinde v okolí. Byl by to dlouhej seznam bejvalejch pivovarskejch míst, který sou i už delší dobu na prodej a nikdo to nechce..Krukanice, Nekmíř, atd.
Od: Luděk
7. 9. 2010 15:13
Znovuotevření zámeckého pivovárku Rochlov u Nýřan je po mé dožínkové návštěvě a fotodokumentaci opravdu běh na dlouhou trať, tipuju tak na roky 2014-2015. Mluvil jsem i s paní Jitkou Ždychovou z plz. firmy Pegisan, které rozsáhlý a ještě nedávno dost zhuntovaný, teď už nadějně vyhlížející areál, patří. Vidí to podobně.
Stránky : << 1 2 3 4 5 6 7 >>
Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek uživatele, který v diskusi použije vulgární slova a společensky neúnosné výrazy.
  skenovat0001_1

© Pivní Obzor 2007 - 2018 | Provozováno na RS MAXSOFT